Quad Core 4:2:2:1 ratio Time Release Protein Blend
Think Smart, Eat Smart Per serving: 34g proteins, 7g BCAAs, 6g carbs, 1g fat Smartlabs®

Cvičení, posilování, svaly - vše na jednom místě!

Finále 1. ligy ve vzpírání družstev mužů - Sokolov

Je sobota 14. října 2017 9:45 ráno a za 75 minut začne první soutěž ve vzpírání, které jsem součástí...

Pavel Zadražil - rozhovor

Pavle, já vlastně ani nevím, jak začít tento rozhovor. Představovat se tentokrát nemusíš, rozhovor p...

Olympia Strongman - mistrovství ČR 2017 - profi

Už jste si přečetli první část reportu z MČR strongman Olympia Brno na http://osvalech.cz/zpravy/ite...

  • Finále 1. ligy ve vzpírání družstev mužů - Sokolov

    Je sobota 14. října 2017 9:45 ráno a za 75 minut začne první soutěž ve vzpírání, které jsem součástí...

  • Pavel Zadražil - rozhovor

    Pavle, já vlastně ani nevím, jak začít tento rozhovor. Představovat se tentokrát nemusíš, rozhovor p...

  • Olympia Strongman - mistrovství ČR 2017 - profi

    Už jste si přečetli první část reportu z MČR strongman Olympia Brno na http://osvalech.cz/zpravy/ite...

Hubnutí
čtvrtek 12. březen 2015 8:00

V první části si vysvětlíme co to vůbec ta „obrácená dieta“ je, kdo jí využívá, kdy se stáváte vhodným adeptem pro tento způsob stravování a jak zabránit tomu, abyste se tím adeptem vůbec stali.

“Obrácená dieta? Co to má být? To vůbec nechápu. Proč bych držel nějakou obrácenou dietu? To jako budu cíleně nabírat tuk? Divný!” Tak nějak by asi vypadal krátký myšlenkový proces někoho, kdo by naše slovní spojení zahlédl někde na internetu. Pojďme si tuhle „dietu“ vysvětlit a odpovědět si na otázky, které přináší.

Co je to reverse diet?
Reverse diet můžeme přeložit jako “obrácená dieta”. Jedná se o postup, který využívají například kulturisté po přípravě na soutěž. Kulturisté většinou v přípravě na soutěž přidávají fyzické aktivity a ubírají energetický příjem v závislosti na adaptaci organismu na změny, jakými prochází jejich organismus. Cílem kulturistické diety je jednoduše řečeno co nejvíce vyrýsovat (zredukovat tukovou složku). Reverse diet je postup, během kterého energetický příjem ze stravy postupně navyšujeme. Tělo se adaptuje na zvýšený příjem kalorií bez toho, aby nabíralo tuk nějak moc rychle. O jaké adaptaci mluvím? Můžeme tomu říkat zrychlení metabolismu. Schopnost těla využít více energie bez toho, abychom nabírali tuk. Nebo alespoň minimum tuku. Jedná se především o adaptaci na hormonální úrovni. Roli zde hraje funkce štítné žlázy, hladina kortizolu v průběhu dne, produkce katecholaminů, citlivost na inzulín nebo hladina leptinu. V soutěžní přípravě se také stává, že klesá produkce testosteronu v důsledku dlouhodobé kalorické restrikce. I tohle je potřeba napravit po soutěži.

úterý 5. listopad 2013 8:47

Co potřebujete vědět na začátek…
Způsob stravování založený na přerušovaném půstu vám dovolí redukovat tuk, zatímco nabíráte svaly.
Přerušovaný půst by měl být pouze ve dnech, kdy necvičíte v posilovně, nebo se věnujete jen tréninku GPP (general physical preparedness - všeobecná tělesná připravenost) / kardiu.

I kdyby nebyla redukce tuku vaším primárním cílem, tak vám tento plán pomůže navýšit citlivost inzulinových receptorů a předpřipravit tak tělo na lepší nabírací fázi.

Asi nejsem sám, kdo má za sebou dietu, ve které se mu podařilo ztratit téměř veškerou získanou sílu z "objemu" a svaly. Těch svalů mám málo, a tak byl pohled do zrcadla takový rozporuplný. Na jednu stranu bylo vážně super mít vršek těla prakticky bez tuku, ale cvičícím lidem přišla ta postava spíše anorektická, i když na centimetry k tomu má ještě daleko. Ve mně to probudilo otázky, které vlastně byly jen o tom, co jsem udělal špatně a jak to udělat příště lépe. Změna přišla s objevem tréninkových a stravovacích principů Layna Nortona. 

Layne je velmi úspěšný raw trojbojař (při 100kg hmotnosti jsou jeho výkony v dřepu 280kg, v bench pressu 175 kg a v mrtvém tahu 318kg), naturální profesionální kulturista, online coach, vědec a vlastně taková celebrita v oblasti kulturistiky, když píše a točí videa pro ty největší webové stránky z tohoto oboru.
pondělí 18. červenec 2011 19:03

Silový trojboj je druhem sportu, ve kterém je příprava prováděna i s ohledem na plánovanou váhovou kategorii, v níž se lifter soutěže zúčastní. Při úpravě váhy se kromě redukční diety a hladovky, používá rovněž odvodnění pomocí manipulace s pitným režimem a prostředky vedoucí k zvýšenému pocení, jako jsou páry, sauny a pocení v igelitech. Vyprovokovanou ztrátou vody lze rychle snížit tělesnou hmotnost o několik procent.

pondělí 1. listopad 2010 18:01

Zvýšený příjem bílkovin omezuje ztráty svalové hmoty u sportovců v dietě.

Strana 1 z 4